0 (212) 571 5078
info@medicalengineering.com.tr

Hemşire Çağrı Sistemleri

Medical EngineeringHizmetlerimizHemşire Çağrı Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemi

Hasta odasından yapılan çağrıların, oda ve yatak numarası ile nöbetçi hemşireye sesli ve görsel olarak bildirilmesine yarayan çağrı sistemleridir. Hasta odasından yapılan çağrılar, oda ve yatak numarası ile nöbetçi hemşireye sesli ve görsel olarak bildirilir. Hasta odası banyosundan yapılan çağrılar acil çağrı olarak değerlendirilir.

Hasta oda kapıları üzerinde bulunan kırmızı ve yeşil kapı üstü lambaları, tüm çağrı belirleme işlevlerini tam olarak destekler; koridorda bulunan bir hemşire herhangi bir odadan çağrı ya da acil çağrı olup olmadığını, diğer hemşirelerin hangi hasta odalarında bulunduklarını hemşire konsoluna gitmeye gerek duymadan, derhal belirleyebilir.

Hasta tarafından yapılan çağrı ,hemşire konsolundan görsel ve duysal ikaz ile bildirilir. Çağrıyı alan görevli hemşire bu sesli ikazı desk üzerindeki susturma düğmesine basarak 3 dakika için susturabilir. Eğer hemşire 3 dakika içinde hasta odasına gitmezse sesli ikaz tekrar devreye girer.

Acil çağrı ses sinyali susturma düğmesi ile susturulamaz, hemşire derhal acil çağrının yapıldığı odaya gitmelidir. Çağrı durumunda üç ayrı ortamda işlem yapılır:

Hemşire konsolunda: Sesli ve görsel ikaz

Koridorda: Kırmızı ve yeşil kapı üstü lambaları ile görsel ikaz

Hasta odasında: Kırmızıve yeşil BHU indikatörleri ile görsel ikaz

Aygıt bilgisayara bağlanabilir, yapılan çağrıların dökümü saat ve tarih bilgisiyle birlikte elektronik ortamda saklanabilir. (Opsiyonel) Aygıt, oda ve yatak bazında çalışabilir. LED’li ve Sıvı Kristal ekranlı iki versiyonu mevcuttur.

hemşire çağrı sistemi

Hemşire Çağrı Sistemi

Ameliyathane Kontrol Panosu

Gösterge hakkında;

Sıvı kristal ekran üzerinden okunan değerler:

  • Ortam sıcaklığı : 0—100 0C
  • Ortam nem oranı : 0—100% relatif nem
  • Fark basınç : 0—50 Pa

Hepa filtre kirliliği : 0—400 Pa Bu değer aynı zamanda filtre kirlilik durumu ile bağlantılıdır.

Filtre kirlendikçe fark basınç artar. Kirlilik sınırına gelindiğinde alarm devreye girer ve LCD ekranda “Fd-Filter Dirty” ikazı görüntülenir.

Alarm indikatörü, ölçülen değerler ile set edilen değerler arasında +/-%10 dışına çıkıldığında indikatör flaş yaparak alarm verir.